ציפוי אבץ - למראה אסתטי והגנה מקסימלית נגד קורוזיה וחלודה

 
 
רוצים לשמור על העוגן שלכם שלם ועמיד לאורך זמן? רוצים למנוע מהמתכות שלכם את השיתוך שיביא לסופן? ציפוי מגן אבץ הוא הפתרון הטוב ביותר ואנחנו בברנס ניקוי חול וצביעה תעשייתית כאן לשירותכם כדי ללוות אתכם ולהסביר לכם כל שלב בתהליך.
 

הכירו את האבץ שיעשה את ההבדל - ציפוי נגד חלוקה וקורוזיה

 
האבץ הוא יסוד כימי שיכול ליצור תצמידים שיובילו ליצירת מתכות, ממש כמו זהב, כסף וברזל. היקף השימוש שלו גדול ומדובר במתכת הרביעית הכי משומשת בעולם כאשר רק ברזל, אלומיניום ונחושת מקדימים אותה. הסיבה שאבץ הוא כל כך מפורסם היא בגלל תכונות האל חלד שלו ויכולת למנוע שיתוך, סיוטה של כל מתכת. השיתוך הוא למעשה תהליך שיוצר קורוזיה, הפיכת המתכת לחלודה, וציפוי האבץ יכול למנוע את המצב הזה לחלוטין. כמובן שגם לאבץ עמידות מסוימת אך מריחת ציפויי אבץ שוב ושוב יכולה למנוע התכלות לאורך שנים רבות.
 
ציפוי אבץ
 

כיצד ציפוי אבץ תורם למוצרים טובים יותר?

 
  • יש מגוון רחב של שימושים באבץ בעולם החי מסוללות, משחות רפואיות, פיגמנטים לתעשייה ואפילו במזון שאנו אוכלים יש אבץ. היתרון המשמעותי ביותר של האבץ היא היכולת שלו להיות ציפוי מגן חזק ועמיד באופן יוצא דופן ליצירת חלודה ולכן משומש במגוון רחב של תעשיות שמייצרות ברזלים שאמורים להיות חשופים ללחות או לרטיבות. עוגנים הם רק חלק קטן מהשימושים שלו כאשר ניתן לראות גם את תעשיית הרכב עושה בו שימוש גדול מאוד, מטוסים, ספינות ועד למוטות פשוטים.

  • תהליך של מריחת ציפוי אבץ על מתכות שונות נקרא גילוון. יש צורך בניסיון רב ובידע מקצועי עשיר כדי לבצע את הגלוון בצורה הנכונה שתועיל לאריכות ימיה של המתכת. הגלוון יכול להיעשות בעובי משתנה בהתאם לשימוש כאשר בדרך כלל כמה מילימטרים ספורים מבצעים עבודה נהדרת לאורך זמן.

  • יחד עם היתרונות למניעת הקורוזיה, ציפוי אבץ מוסיף הרבה אסתטיקה למתכת בציפוי מבריק ואחיד.

 

גלוון חם וקר אצלנו בברנס

 
אחרי שהבנו מהם ציפויי אבץ ומדוע הם חיוניים לתעשיית הברזל והמתכות, יש כמה שיטות ליצירת הציפוי. השיטה הראשונה נקראת גלוון חם בו משתמשים ברוב התעשיות. בטכניקה זו נטבלת המתכת באבץ נוזלי מחומם שמגיע עד ל-460 מעלות ובו נוצר ציפוי אבץ בעובי של 80 מיקרון. בתהליך הגלוון הקר הציפוי נמרח בהתזה ונוצר ציפוי בעובי של 15 מיקרון בלבד, כאשר שיטה זו נפוצה בעיקר ליצירת תיקונים או למתכות קטנות יחסית. אנחנו בברנס ניקוי חול וצביעה תעשייתית מחכים לשמוע מכם כדי להמשיך לייעץ ולהסביר לכם על התהליך שיתרום לכם רבות בהליך מקצועי ומנוסה!
 

פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם לגלוון הטוב ביותר שתפגשו!