התזת חול

 
 

העיקרון מאחורי הטכנולוגיה

 
לרוב, כאשר אנו חושבים על חול, אנו חושבים על משהו שיש לנקותו, לא כעל חומר ניקוי רב עוצמה. אולם אותם גרגרי סלע וחלקיקים של חומרים אחרים יכולים לשמש ככלי ניקיון עתיר יכולת, כאשר הוא נע במהירות ובלחץ גבוהים דיו. גרגירי החול נורים בעוצמה ובכמות גדולה בצורה ממוקדת, דרך צינור לחץ בעל פיה קטנה, אשר מכריחה אותם לצאת בעוצמה רבה.

באופן זה מדמה התזת חול תהליכים המתרחשים בטבע, רק באופן מואץ ומועצם. גרגירי חול בטבע משייפים ומפסלים את תצורת הנוף באופן איטי על פני שנים רבות, כאשר הם עפים עם הרוח. התזת החול מדמה תהליך זה, אך רותמת אותו לשימוש מבוקר ומכוון.
 

ניקוי באמצעות התזת חול משמש לקשת רחבה של מטרות:

 
  • עבודות ניקוי של משטחים גדולים מבנים, קירות, גשרים, תשתיות צנרת, רכיבי מתכת, אניות ועוד.
  • הכנה לצביעה תעשייתית – ניקוי ושיוף של משטחי מתכת לקראת צביעה, ליישום תוצאות בסטנדרט גבוה
  • חריטת אותיות בתלת-ממד – כולל שימוש בציפויים מיוחדים
  • ליטוש של מבנים רכיבי מכונות וציוד ואפילו יצירות אמנות
 
ברנס - התזת חול
ברנס בפעולה - צביעה תעשייתית
מפעל
צביעה תעשייתית מקצועית
מפעלים
צביעה תעשייתית של מיכל
מבט פנימי של צינור
לאחר התזת חול
התזת חול בלחץ גבוה
התזת חול בלחץ גבוה - ברנס
ניקוי חול וצביעה תעשייתית
בדיקת הצביעה
[ עמוד 1 מתוך 5 ]הבא
 

חומרים המשמשים להתזת חול

 
למרות שטכנולוגיית ניקוי זו נקראת "ניקוי חול", למעשה, נעזרים בה בסוגים שונים של חומרים המגיעים בצורת חלקיקים זעירים דמויי חול. לביצוע עבודות יותר עדינות, עושים שימוש בחומרים יותר עדינים ולביצוע עבודות קשות ומאתגרות במיוחד עושים שימוש בחומרים יותר קשיחים ובלחץ יותר גבוה. בין החומרים הנמצאים בשימוש: חול סיליקט וסוגים אחרים, קליפות כגון קליפות אגוזים וקוקוס, מתכות כגון נחושת ופלדה ועוד.
 

הקפדה על בטיחות

 
כאמור, התזת החול מתבצעת באמצעות "ירי" של חלקיקים זעירים מסוגים שונים בעוצמה רבה. פעולה זו מתבצעת במסגרת תקנות ותקנים מחמירים של בטיחות, שכן היא נלוות אליה סכנות כבדות בעת שימוש לא נכון.

כדי להבטיח את בריאותם ובטיחותם של עוברים ושבים ושל צוות הניקוי, מורחקים מאזור העבודה כל מי שאינם מוכרחים לשהות במקום. חוץ מזה, הצוות המבצע ממוגן באמצעי מיגון מיוחדים, המגנים על עיניו, אפו ופיו ורקמות עדינות אחרות, ומונעים נשימה של החלקיקים.

חברת ברנס ניקוי חול וצביעה תעשייתית מתמחה בביצוע של עבודות ניקוי בהתזת חול כבר למעלה מ-23 שנה. צוות החברה ישמח לעמוד לשירותכם לכל אורך הדרך, להשיב על שאלות, להעניק ייעוץ מקצועי ולבצע עבורכם את הניקיון הדרוש, בשיא האיכות והמסירות, כל פעם מחדש.
 
רוצים לדעת עוד על צביעת חול? נציגי השירות שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם! חייגו: 072-3226511