החומרים שניקוי חול מחדש

 
 

ניקוי חול על משטחי מתכת

 
החומר הנפוץ ביותר שניתן לנקות באמצעות התזת חול היא המתכת. המתכת היא חומר בעייתי מאוד כיוון שאם משתמשים בחומרים נוזליים ובמים כדי לנקות אותה היא יכולה להינזק ולהחליד, בעיקר אם היא לא מיובשת טוב. כמו כן, כאשר משתמשים באמצעי ניקוי חדים כמו סקוטש היא יכולה להישרט. אם נוסיף לכך את העובדה שכתמים בה יכולים להיות עמוקים מאוד, ושהיא יכולה לסבול מקילופים מחלודה, נבין מדוע התזה של גרגירי חול בעוצמה גבוהה יכולה לעזור.
 
 

הסרת כתמים ממשטחי בטון

 
לא רק משטחי מתכת מתנקים ביעילות בעזרת התזת חול אלא גם משטחי בטון. השימוש בניקוי חול לניקוי קירות בטון נפוץ מאוד בבסיסים של צה"ל אך הוא נפוץ גם במתאר העירוני, העסקי, הפרטי והתעשייתי. בטון יכול לספוח עשן, הוא יכול לספוח כתמי דם, מיץ, אוכל וכן הלאה. המרקם של הבטון לא מאפשר ניקוי פשוט שלו בשיטות אחרות ולכן יש צורך בהתזת חול. משטח הבטון גדול מאוד ואפשר להשתמש למען הניקוי שלו באקדח התזת חול. אקדח זה אמנם קטן אך הוא יהיה יעיל במיוחד ויספק עבודה מהירה ויסודית בכל חלקיו.
 
 

ניקוי אבנים משתלבות וטבעיות

 
קירות בטון אפשר למצוא בטונדות, במוסכים, במבני תעשייה ובעוד מקומות רבים אחרים. ניקוי בטון באמצעות התזת חול יעילה במיוחד אך באותה מידה ניתן בעזרת שיטה זו לנקות גם אבנים משתלבות, לבנים, שיש ואבנים טבעיות. למשל, אבן ירושלמית היא אחד החומרים שהכי קשה לנקות אך ניקוי חול יהיה יעיל גם עבורה. ניתן לנקות באמצעות ניקוי חול סוגי חומרים רבים, כי הניקיון יכול להיות מותאם לחומר והוא לא פוגע בו כלל. גם שיש, שנחשב לחומר יוקרתי במיוחד ומאופיין במראה חלק, יוכל לעבור חידוש מהיר ויסודי באמצעות שיטה זו, כמו למשל כדי לתחזק קבר או חיפויים.
 
 

ניקוי והסרת צבע מפריטי עץ

 
עץ הוא חומר רגיש במיוחד אך גם הוא יכול לעובר ניקוי יעיל באמצעות התזת חול. עם התזת חול סוגי חומרים שונים יכולים להיות נקיים יותר וגם ניתן להסיר סוגי חומרים שונים, במקרה של עץ, מדובר בדרך כלל על צבע. אם יש לכם דלת או גדר שנצבעה והצבע כבר מתקלף ואתם רוצים להסיר אותו ניקוי חול היא הפעולה היעילה ביותר לכך.
 
 

עיצוב זכוכית ע"י התזת חול

 
אולי נשמע לכם שהתזת חול, למרות שאינה פעולה אגרסיבית כמו שהיא נשמעת בהתחלה, לא תהיה עדינה מספיק כדי לנקות זכוכית. זכוכית היא החומר הכי עדין שנדבר עליו במאמר הזה אך חשוב שתדעו שניקוי זכוכית באמצעות חול הוא באמת לא דבר כדאי. אולי הוא אפשרי במצבים חמורים בהם אין שום אפשרות להסיר כתם מסוים בלי להשתמש בגרגירי החול, כי חומרי ניקוי אחרים ישרטו אותה יותר. עם זאת, השימוש העיקרי הוא לעיצוב הזכוכית ולא לניקויה. ניתן לחרוט עליה וליצור לה מרקם מחוספס אם מתיזים עליה חול בצורה נכונה.